Usługi stomatologiczne

stomatolog wadowice

Świadczymy usługi z zakresu podstawowych porad stomatologii ogólnej z elementami stomatologii estetycznej, podstawowe porady z ortodoncji, chorób błon śluzowych, protetyki oraz implantologii.

Z myślą o kompleksowym podejściu do leczenia stomatologicznego staramy się, aby zakres oferowanych przez nas usług był jak najobszerniejszy. W skład oferty skierowanej do Naszych Pacjentów wchodzą:

 • stomatologia zachowawcza
 • endodoncja
 • protetyka
 • chirurgia stomatologiczna
 • stomatologia dziecięca
 • ortodoncja

Stomatologia zachowawcza

Zajmuje się leczeniem próchnicy zębów oraz szeroko pojętą profilaktyką. Należą do niej między innymi: leczenie ubytków próchnicowych, leczenie chorób miazgi (leczenie kanałowe), usuwanie osadu i kamienia nazębnego, nauka stosowania środków do higieny jamy ustnej, zapobieganie powstawaniu próchnicy poprzez stosowanie preparatów fluorowych. Obecnie leczenie zachowawcze może odbywać się całkowicie bezboleśnie, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów może być wykonywane w bardzo estetyczny sposób.

Endodoncja

Bardzo obszerną częścią tej specjalności stanowi endodoncja - czyli dyscyplina specjalizująca się w leczeniu kanałowym zębów polegająca na usunięciu wewnętrznej, zainfekowanej tkanki zęba, oczyszczeniu kanału, jego dezynfekcji i szczelnym wypełnieniu odpowiednimi materiałami.

Protetyka

Marzeniem każdego jest piękny, biały i zdrowy uśmiech. Rekonstrukcję uzębienia niezależnie od przyczyn utraty zębów zarówno pod względem funkcji jak i estetyki zapewniają osiągnięcia protetyki.

W zależności od warunków istniejących w jamie ustnej pacjenta stosowane są różne rodzaje uzupełnień protetycznych :

- uzupełnienia stałe (korony, mosty)

Zarówno korony, jak i mosty są stałymi uzupełnieniami protetycznymi. W odróżnieniu od uzupełnień ruchomych, takich jak protezy zębowe, które trzeba codziennie wyjmować i czyścić, korony i mosty są mocowane do istniejących zębów lub implantów.

nzoz mecycyna wadowice
nzoz mecycyna wadowice
Przykładowa korona
Przykładowy most

- wkłady koronowo-korzeniowe

nzoz mecycyna wadowice
Schemat przekroju zęba z osadzonym wkładem koronowo-korzeniowym

- uzupełnienia ruchome (protezy osiadające, protezy szkieletowe, szynoprotezy)Chirurgia stomatologiczna

Najczęstszym zabiegiem chirurgicznym jest usunięcie zęba, jednak w ramach tej specjalności wykonywany jest cały szereg zabiegów w obszarze obejmującym jamę ustną, w tym zabiegi wspomagające inne dziedziny stomatologii, np. endodoncję - resekcje wierzchołka korzenia, periodontologię - chirurgia przyzębia, protetykę - chirurgia przedprotetyczna, czy implantologię.

W naszym gabinecie oferujemy takie zabiegi jak:

 • ekstrakcja – usunięcie z zębodołu zębów, których nie da się wyleczyć w toku leczenia zachowawczego, ale także zębów zatrzymanych, złamanych, koniecznych do usunięcia ze względu na postępowanie ortodontyczne lub protetyczne,
 • ekstrakcja zębów mądrości,
 • resekcja wierzchołka korzenia – która polega na odcięciu wierzchołka korzenia wraz z otaczającą zmianą, zwykle wykonuje się ten zabieg na zębach z jednym korzeniem,
 • leczenie powikłanych ropni,
 • podcięcie wędzidełka wargi górnej i języka,
 • usuwanie zmian na błonie śluzowej jamy ustnej,
 • zabiegi przygotowujące i poprawiające efekty leczenia protetycznego i ortodontycznego.

Wszystkie zabiegi wykonujemy bezboleśnie w odpowiednim znieczuleniu.

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca (pedodoncja) jest dziedziną stomatologii zajmującą się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem chorobom zębów i jamy ustnej u dzieci oraz młodzieży.

W przypadku najmłodszych pacjentów proponujemy zapoznanie dziecka z gabinetem stomatologicznym jak najwcześniej, jeszcze wtedy, kiedy nie ma potrzeby leczenia zębów. Podczas pierwszej wizyty adaptacyjnej dziecko może w miłej atmosferze zabawy poznać gabinet i znajdujący się w nim sprzęt.

Po każdej wizycie dzieci otrzymują medal „Dzielny Pacjent” zachęcający do ponownej wizyty w gabinecie.

Ortodoncja

nzoz mecycyna wadowice

Ortodoncja specjalizuje się w diagnostyce, zapobieganiu i leczeniu wad zgryzu oraz nieprawidłowości zębowych. Nowoczesne metody leczenia wykorzystywane w ortodoncji umożliwiają korektę wad zgryzu zarówno u dzieci, jak i u dorosłych proponujemy Państwu następujące zabiegi:

- leczenie ortodontyczne dzieci (aparaty stałe i ruchome)

- ortodoncja dla dorosłych (aparaty stałe)

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00
po wcześniejszej rejestracji.

Rejestracja pod numerami:
33 873 13 67 lub 508 019 093
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Przychodnia Stomatologiczno-Lekarska "Medycyna"
Os. Kopernika 10b, 34-100 Wadowice
Tel.: 33 873 13 67, kom.: 508 019 093
E-mail: medycynawadowice@gmail.com
Wykonanie strony: PROMEDIA Wadowice